Praca dla tych, którzy nie lubią siedzieć za biurkiem – jak wygląda nauka latania?

Reklama - Advertisement

Ostatnio przedstawiliśmy Wam korzyści związane z pracą w lotnictwie i przekonaliśmy wielu z Was, że praca pilota to coś dla Was, nawet jeżeli do tej pory o tym nie myśleliście. Jeżeli przegapiłes naszą pierwszą audycję, zajrzyj tutaj:

Co raz więcej młodych decyduje się na karierę pilota – dlaczego?

Tymczasem, dzisiaj zapraszamy na rozmowę ze studentem szkoły pilotów 2Fly Airborne, który przybył z Ameryki Południowej po to aby spełnić swoje marzenia. Szkoła 2FlyAirborne ma swoją siedzibę na Florydzie oraz w kilku miastach Europy, dzięki temu studenci nie tylko z USA, mogą wyszkolić się na pilota według międzynarodowych standardów.

Nasz dzisiejszy gość opowiada o tym dlaczego zdecydował się na tą karierę – jak mówi, wiedział od początku, że monotonna praca za biurkiem to nie dla niego. Marzył o lataniu, zwiedzaniu świata i pracy pełnej wyzwań. Kiedy znalazł szkołę 2Fly Airborne, wiedział, że jego marzenia staną się rzeczywistością.

GOPR0111-2W 2Fly Airborne, po dwóch tygodniach solidnej nauki teorii, po raz pierwszy wsiadasz za stery samolotu. Od tej pory latasz już codziennie.

Nasz gość nigdy wcześniej nie latał – jak powiedział, to uczucie kiedy po raz pierwszy wznosisz się nad ziemię jest bezcenne. Wspomniał również o uczuciu strachu, które nie jest wykluczone, ale dodaje tej pracy charakteru.

To właśnie pilot odpowiedzialny jest za sytuacje, od których zależy życie wielu pasażerów, często jednak sytuacje te zdarzają się po raz pierwszy i tylko doświadczony pilot potrafi odpowiednio na nie zareagować.

Rozmawiamy również o tym jak wyglądają zajęcia i jaka jest proporcja nauki teorii w stosunku do praktyki. W 2 FlyAirborne każdy student ma swojego indywidualnego instruktora, który przygotowuje go do testów FAA. A właśnie będąc przy testach – jak wyglądają testy, które przejść musi pilot? Z jakich treningów składa się kurs?

Posłuchajcie, a wszystkie odpowiedzi znajdziecie również na stronie: http://www.2flyairborne.com/

2Fly Airborne jest szkołą rekomendowaną przez Long Island Business Institute.

DCIM100GOPRO
DCIM100GOPRO
Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here