Prezydent Andrzej Duda, historyczne spotkanie z Polonią w New Britain, Connecticut

Chciałbym aby Polonia i Polacy w Stanach Zjednoczonych mówili jednym głosem – Prezydent Andrzej Duda w New Britain

W niedzielę, 22 września, w Kościele św. Krzyża oraz w parku Walnut Hill w New Britain, Connecticut Prezydent Polski Andrzej Duda oraz Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, spotkali się z Polonią. Był to pierwszy dzień oficjalnej wizyty Pary Prezydenckiej w USA.

Prezydent w New Britain przywitany został przez burmistrza miasta, Erin Stewart, a także Konsula Honorowego RP w Connecticut Darka Barcikowskiego. W trakcie spotkania, Prezydent wręczył odznaczenia zasłużonym przedstawicielom Polonii. Na spotkaniu obecni byli najwyzsi rangą przedstawiciele stanu Connecticut: senator Chris Murphy, senator Richard Blumenthal, gubernator stanu Ned Lamont.

Uroczystość uświetnili harcerze, dzieci w tradycyjnych polskich strojach ludowych, oraz Zespół Pieśni i Tańca Polanie. Para Prezydencka jak zawsze poświęciła czas na spotkanie z Polakami, długo fotografując się i podpisując koszulki, czapeczki i inne polski gadżety. 

Dla Polonii, która w liczbie kilku tysięcy, przybyła na spotkanie także z okolicznych stanów, był to bardzo wyjątkowy dzień. Z pewnością zapisze się on w historii stanu Connecticut i miasta New Britain.

Zobaczcie naszą relację wideo.

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

About The Author

Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

Related posts