Prezydent Andrzej Duda o wizycie prezydenta Joe Bidena w Europie

Advertisement - Reklama

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena w naszej części Europy będzie miała ogromną wartość polityczną. Po spotkaniu w Rydze z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem prezydent Andrzej Duda mówił, że poza symboliką wizyta amerykańskiego prezydenta to też realne wzmocnienie naszego bezpieczeństwa:

“Nie ma żadnych wątpliwości, że każda wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w tak trudnym czasie tutaj, tak blisko wojny, która toczy się na Ukrainie, jest wzmacnianiem naszego bezpieczeństwa, chociażby z tej przyczyny, że prezydent Stanów Zjednoczonych i jego współpracownicy na własne oczy przekonują się, jaka jest sytuacja, więc to jest takie zupełnie bezpośrednie oddziaływanie. Natomiast politycznie to ma ogromną wartość i my się z tej wizyty bardzo cieszymy razem z panem prezydentem, niezależnie od tego, w której naszej części Europy pan prezydent akurat będzie” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Joe Biden, zapytany przez korespondenta Polskiego Radia Marka Wałkuskiego o wizytę w naszym kraju potwierdził, że wybiera się do Polski. Dodał jednak, że jeszcze nie wie kiedy.  Wcześniej stacja NBC informowała, że Joe Biden przyjedzie do Europy, w tym do Polski, w okolicach pierwszej rocznicy napaści Rosji na Ukrainę.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Jakub Szymczuk/KPRP/Zdjęcie archiwalne

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here