Reklama - Advertisement

1 lutego 2023 r. w Nowym Jorku spadł śnieg. Według National Weather Service, Central Park odnotował pierwsze mierzalne opady śniegu w tym sezonie – prawie pół cala śniegu od godziny 5:30 rano. Nie jest to jakaś spektakularna ilość śniegu czy stan nadzwyczajny, niemniej jednak jest to oficjalnie zarejestrowany pierwszy opad śniegu w tym sezonie w mieście Nowy Jork. 

W czwartek trochę się ociepli. W tym dniu Ameryka świętuje Dzień Świstaka. 2 lutego wabi się świstaka z nory i jeśli poranek jest słoneczny, a świstak wyjdzie z nory i zobaczywszy swój cień wróci do niej z powrotem – zwiastuje to jeszcze sześć tygodni zimy. W przeciwnym razie, przy pochmurnej i mglistej aurze – wiosna tuż, tuż. Według danych z Wikipedii przepowiednia ta sprawdza się jednak tylko w 50% przypadków, co w praktyce oznacza całkowity przypadek. 

Czeka nas mroźny weekend. W piątek temperatury mają spaść do poziomu 0 stopni C, a w sobotę zanotujemy według synoptyków ujemną temperaturę. Jeśli musisz w tym dniu wyjść z domu, pamiętaj o ciepłym ubraniu.

W przyszłym tygodniu ma się ocieplić i synoptycy raczej nie prognozują opadów śniegu.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here