Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Reklama - Advertisement

Prezydent Andrzej Duda mówił po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, że Polska otrzymała duże wsparcie ze strony sił sojuszniczych NATO w związku z wtorkowym uderzeniem rakiety w Przewodowie. W wyniku tego zdarzenia zginęły dwie osoby.
Jak podkreślił prezydent, śledztwo w tej sprawie prowadzone jest we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi.

Prezydent odniósł się też do prośby sekretarza Rady Bezpieczeństwa Ukrainy, aby wspólnie zbadać to, co wydarzyło się w Przewodowie. Jak powiedział Andrzej Duda, taka decyzja musiałaby zapaść wspólnie ze stroną amerykańską.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. W jej posiedzeniach biorą udział premier, najważniejsi ministrowie, marszałkowie Sejmu i Senatu, a także przedstawiciele klubów i kół parlamentarnych.
Ambasador Polski przy Unii Europejskiej Andrzej Sadoś powiedział, że stanowisko wszystkich państw członkowskich Wspólnoty jest takie, że bezpośrednią odpowiedzialność za wtorkową tragedię w Polsce ponosi Rosja. Ambasador uczestniczył w spotkaniu przedstawicieli 27 unijnych krajów w Brukseli, na którym jedynym z tematów był wybuch rakiety w pobliżu granicy z Polską.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Jakub Szymczuk/KPRP

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here