Advertisement

Donald Trump ogłosił, że wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich w USA. Tym samym były prezydent po raz trzeci stanie do wyścigu o Biały Dom. Trump musi jednak zmierzyć się z falą krytyki po ostatnich wyborach połówkowych, w których wspierani przez niego republikańscy kandydaci wypadli znacznie słabiej niż się spodziewano.

Donald Trump ogłosił start w wyborach podczas przyjęcia w swojej posiadłości Mar-a-Lago na Florydzie. “Aby Ameryka znów stała się wielka i okryła chwałą ogłaszam dzisiaj swoją kandydaturę na prezydenta Stanów Zjednoczonych”. Trump jest pierwszym politykiem wśród Republikanów, który zgłosił kandydaturę do wyborów w 2024 roku. Były prezydent będzie musiał mierzyć się z rosnącą krytyką w swojej partii. Wielu popieranych przez niego kandydatów, albo przegrało w niedawnych wyborach, albo uzyskało znacznie niższe niż zakładano wyniki. 

Amerykańscy śledczy badają też sprawę zamieszek na Kapitolu sprzed niemal dwóch lat, w których Donald Trump uważany jest za jednego z głównych prowodyrów starć. 

Były prezydent ma też silnego rywala w partii republikańskiej, to gubernator Florydy Ron DeSantis, który uzyskał znakomity wynik wyborczy i jego start w wyborach prezydenckich jest niemal pewny, a szanse na pokonanie Trupa w prawyborach są bardzo duże. 

Córka Donalda Trumpa Ivanka w reakcji na zgłoszenie kandydatury ojca zapowiedziała, że tym razem nie będzie angażować się w politykę i chce poświęcić się rodzinie. Podczas kadencji Trumpa w Białym Domu Ivanka była jedną z jego głównych doradców.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here