Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Białym Domu

Reklama:

12 czerwca Prezydent Polski Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem USA Donaldem Trumpem w Białym Domu w Waszyngtonie. Najważsze decyzje, zapieczętowane podczas tego spotkania, to 1000 żołnierzy amerykańskich w Polsce, budowa w Polsce Wysuniętego Dowództwa Dywizyjnego USA oraz podpisanie współpracy w ramach Preventing and Combating Serious Crime Agreements (PCSC Agreements), co stawia Polskę o krok od włączenia do Visa Waiver Program. 

Przed spotkaniem, Prezydent Polski spotkał się z Polonią amerykańską. Grupa zrzeszona pod nazwą Federacja Amerykanów Polskiego Pochodzenia, zorganizowała przed Białym Domem demonstrację, w celu okazania swojego poparcia do co do zaciśnienia militarnej współpracy pomiędzy Polską a USA. Prezydent niespodziewanie wyszedł do Polonii i przekazał im słowa uznania za ich zaangażowanie w sprawy Polski. Wśród obecnych, przedstawiciele polonijnych organizacji, m.in. CEO Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Bogdan Chmielewski, prezes KPA Frank Spula, członkowie Polonii m.in. z Pensylwani, Connecticut, New Jersey, Nowego Jorku i Detroit.  

Zasługi Polaków i Amerykanów Polskiego pochodzenia, były również w sposób szczególny podkreślone przez Prezydenta USA Donalda Trumpa w trakcie specjalnego przyjęcia, wydanego w Białym Domu, z udziałem Polonii amerykańskiej. 

Zobaczcie relację:

 

About The Author

Related posts