Prezydent Andrzej Duda złoży kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim
Photo Credit To Kancelaria Prezydenta RP/Twitter
Prezydent Andrzej Duda złoży kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim

Prezydent Andrzej Duda złoży kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim

Prezydent Andrzej Duda w środę, 16 maja, rozpoczyna swoją oficjalną wizytę w USA. Najpierw odwiedzi Nowy Jork, po czym uda się do Chicago, a tam, m.in. weźmie udział w spotkaniu z Polonią.

Kancelaria Prezydenta RP opublikowała informację, że Prezydent odwiedzi również Jersey City, gdzie złoży kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim. 

Na oficjalnej stronie intrnetowej Prezydenta RP przeczytać można:

“Prezydent RP Andrzej Duda konsekwentnie wspiera wszystkie działania środowisk polonijnych i polskiej dyplomacji, których celem jest pozytywne rozwiązanie kwestii lokalizacji Pomnika Katyńskiego, w porozumieniu z władzami Jersey City.

Prezydent  RP z nadzieją przyjął ostatnie informacje o otwartości na dialog w tej sprawie ze strony władz miasta. Prezydent dziękuje przede wszystkim środowiskom polonijnym za wykazaną mobilizację i podjęte działania. Prezydent RP niezmiennie stoi na stanowisku że Pomnik Katyński, jako miejsce pamięci o znaczeniu symbolicznym i uniwersalnym przesłaniu, powinien zostać odpowiednio uszanowany.

Podczas swojej najbliższej wizyty w USA Prezydent Andrzej Duda zamierza ponownie złożyć kwiaty przy Pomniku, przed którym oddał hołd bohaterom wojennym w 2016 roku.

Prezydent Andrzej Duda jest przekonany, że pamięć o żołnierzach, którzy zginęli za Ojczyznę, Ich godne upamiętnienie, jest czymś, co łączy nasze narody, jest naszym wspólnym dziedzictwem.”

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts