Prezydent Biden uhonorował laureatów “The Kennedy Center Honors”

Advertisement

W Waszyngtonie wręczono jedne z najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród dla artystów scenicznych – The Kennedy Center Honors. Otrzymali je aktor George Clooney, piosenkarki Amy Grant i Gladys Knight, kompozytorka Tania Leon i grupa U2. Laureatów przyjął w Białym Domu prezydent Joe Biden.

Wspominając swoje irlandzkie korzenie Joe Biden nazwał U2 czterema synami Irlandii i poetami, których muzyka zmieniła świat. 

Mówiąc o George Clooney Prezydent USA podkreślał również jego działalność poza planem filmowym – od pomocy rodzinom ofiar zamachu z 11 września, po wspieranie kampanii na rzecz kontroli posiadania broni. “Jest nieugięty i niezmordowany – taki jest George Clooney” – powiedział Joe Biden. 

Mówiąc o twórczości Amy Grant amerykański Prezydent przypomniał, że zdobyła 19 nominacji i 6 nagród Grammy. Jest pierwszą, współczesną, chrześcijańską artystką, która dotarła na szczyt list przebojów, a jej chrześcijańskie świąteczne piosenki są odtwarzane w milionach domów w całej Ameryce.

Biden dziękował też kompozytorce Tanii Leon za nowe dźwięki, jakimi napełnia duszę narodu i piosenkarce soulowej Gladys Knight za głos, który łamie serca, podnosi na duchu, łączy i czyni słuchaczy istotami ludzkimi. 

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcia: Joe Biden/Twitter & White House/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here