Gościem Radio RAMPA jest dr Piotr Cywiński, dyrektor Miejsca Pamięci i Muzeum AuschwitzBirkenau, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Oświęcimiu.

1 grudnia, Dyrektor Cywiński opowiadał o swojej książce “Auschwitz. A Monograph on the Human” w rozmowie z dziennikarką i autorką Andrea Pitzer. Spotkanie miejsce miało w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie.

W swojej książce, nad którą pracował ponad sześć lat, dr Cywiński skupia się na emocjach i wspomnieniach osób, które więzione były w obozie. Jak mówi autor, wielu z tych, którzy przeżyli, nie pamięta dokładnie faktów historycznych, ale każdy z nich pamięta to jak się czuł. Autor dokładnie opowiada o tym, w wywiadzie jakiego udzielił Radio RAMPA. Dyrektor muzeum mówi również o swojej pracy w placówce, o staraniach związanych ze zwiększeniem świadomości o historii wśród młodzieży, a także o współpracy ze środowiskami żydowskimi, między innymi, w Nowym Jorku.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here