Reklama - Advertisement

Demokrata, pastor Raphael Warnock pokonał w dogrywce wyborów do Senatu Stanów Zjednoczonych ze stanu Georgia republikanina Herschela Walkera. W ten sposób demokraci uzyskali w wyższej izbie amerykańskiego parlamentu przewagę nad republikanami 51 do 49.

W pierwszej rundzie wyborów do senatu USA z Georgii, która odbyła się na początku listopada żaden kandydat nie uzyskał 50% głosów, dlatego zgodnie ze stanowym prawem konieczna była dogrywka. Po przeliczeniu ponad 95% głosów Raphael Warnock wyprzedza Herschela Walkera o 1,5%. Ponieważ jednak pozostałe do przeliczenia głosy pochodzą z okręgów demokratycznych analitycy wszystkich głównych mediów w USA ogłosili zwycięstwo kandydata demokratów. Jego republikański rywal przyznał, że przegrał wybory.

53 letni Raphael Warnock jest politykiem i pastorem kościoła baptystycznego z Atlanty. Od dwóch lat sprawuje funkcje senatora z ramienia partii demokratycznej.

60 letni Herschel Walker jest byłym zawodnikiem futbolu amerykańskiego. Został on wskazany jako kandydat republikanów i był popierany przez Donalda Trupa. Przegrana Herschela Walkera jest więc w USA powszechnie interpretowana, jako porażka byłego prezydenta USA.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here