Prezydent Biden wysyla personel medyczny do 6 stanów

Reklama - Advertisement

W Stanach Zjednoczonych padają kolejne rekordy pandemii koronawirusa. Liczba Amerykanów z Covid-19 przebywających w szpitalach zbliża się do 150 tysięcy. Prezydent Joe Biden zapowiada wsparcie lokalnych szpitali i kieruje do 6 stanów wojskowych medyków.

W Stanach Zjednoczonych wykrywa się codziennie, średnio, ponad 800 tysięcy przypadków COVID-19. Według ekspertów, w rzeczywistości, liczba infekcja może być wyższa, ponieważ system testowania jest przeciążony, a dominujący obecnie wariant omikron, u wielu osób przebiega bezobjawowo, między innymi dlatego, że są zaszczepieni. Choć omikron jest łagodniejszy, niż poprzednie warianty koronawirusa, duża liczba przypadków, powoduje przeciążenie szpitali. Problem potęguje fakt, że wielu lekarzy i pielęgniarek, przebywa na kwarantannie. 

W czwartek, Prezydent Joe Biden ogłosił, że wysyła dodatkowy personel do sześciu stanów – Nowy York, New Jersey, Ohio, Rhode Island, Michigan i Nowy Meksyk. 

Szefowa Federalnej Agencji Leków, Janet Woodcock, powiedziała we wtorek w Kongresie, że wariant omikron, zarazi prawodpodobnie większość Amerykanów i że głównym zadaniem rządu powinno być wsparcie szpitali, by ich funkcjonowanie nie zostało zakłócone, zanim liczba infekcji zacznie się zmniejszać. 

(IAR)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here