Prezydent Donald Trump tymczasowo wstrzymuje wydawanie nowych zielonych kart

Reklama - Advertisement

Prezydent Donald Trump ogłosił w poniedziałek wieczorem, że wyda nakaz tymczasowo wstrzymujący imigrację do Stanów Zjednoczonych. Podczas konferencji prasowej we wtorek, Prezydent wyjaśnił, że jego nakaz dotyczyć będzie tylko wydawania nowych zielonych kart. Nakaz ma obowiązywać przez 60 dni – prezydent powiedział, że nakaz wydany zostanie najprawdopodobniej już w środę. Będą od niego wyjątki – o szczegółach dowiemy się kiedy nakaz zostanie wydany, jednak wszystko wskazuje na to, że chodzi głównie o zielone karty wydawane dla osób, które pracować mają w USA. Wyjątek może dotyczyć na przykład członków rodzin osób, które są obywatelami USA – jednak ponownie, szczegóły poznamy kiedy nakaz zostanie wydany.

Prezydent uzasadnił decyzję tym, że musi chronić obywateli USA i ich miejsca pracy.

Prezydent powiedział, że bierze pod uwagę wprowadzenie drugiego nakazu, który jeszcze bardziej ograniczy imigrację, ale na razie, jak powiedział, skupia się na obecnym.

W poniedziałek wieczorem, Prezydent Trump napisał w swoich mediach społecznościowych, że podejmuje decyzje “w świetle zagrożenia ze strony niewidzialnego wroga oraz aby ochronić miejsca pracy naszych WSPANIAŁYCH obywateli amerykańskich.”

 

Konferencja prasowa prezydenta Donalda Trumpa trwa – materiał będzie aktualizowany na bieżąco. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here