Gubernator NY po spotkaniu z Prezydentem Trumpem

Reklama - Advertisement

We wtorek, gubernator stanu Nowy Jork Andrew M. Cuomo spotkał się w Białym Domu z Prezydentem Donaldem Trumpem.

Po spotkaniu gubernator ogłosił, że okręt wojskowy COMFORT, który został wysłany do Nowego Jorku aby pomóc w walce z koronawirusem, nie będzie już w mieście potrzebny. Na statku łącznie przyjętych zostało 179 pacjentów. Okręt ma wrócić do bazy w Virgini, skąd zostanie wysłany w inne miejsce, gdzie będzie bardziej potrzebny.

Andrew Cuomo przekazał również, że rozmawiał z prezydentem o funduszach federalnych potrzebnych dla stanu i że prezydent wykazał się zrozumieniem sytuacji. Jednym z głównych tematów były testy – gubernator powiedział, że celem jest podwojenie liczby przeprowadzanych testów w stanie z 20,000 do 40,000 dziennie. 

Gubernator ogłosił również, że “otwierając” stan, będzie brał pod uwagę różne okoliczności panujące w różnych częściach stanu. Dodatkowo, gubernator ogłosił, że w szpitalach w konkretnych okręgach, w których nie została przekroczona odpowiednia ilość pacjentów i rozpoznanych zostało mniej niż 10 hospitalizacji związanych z koronawirusem w ciągu 10 dni, będzie można wkrótce wznowić prowadzenie wybranych terapii, a nawet operacji. Wyjątek ten nie będzie dotyczył miasta Nowy Jork, Long Island, okręgów Westchester i Rockland, a także 10 innych okręgów na północy stanu.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here