Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni

Reklama - Advertisement

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni w Stanach Zjednoczonych. Jej celem jest ograniczenie dostępu do broni osobom potencjalnie niebezpiecznym. Ustawa została uchwalona w następstwie kilku tragicznych strzelanin, w tym w szkole podstawowej w Uvalde w Teksasie.

“Jak Bóg da to uchronimy wiele istnień ludzkich” powiedział Joe Biden po podpisaniu uchwalonej przez Kongres ustawy. Przewiduje ona m.in. fundusze na bezpieczeństwo w szkołach oraz zachęty dla stanów do wdrażania przepisów poznawalących na czasowe odbieranie broni osobom niebezpiecznym. Rozszerzona zostanie zostanie weryfikacja osób, które nie ukończyły 21 lat, a chcą kupić broń. Sprecyzowano też definicję dealera broni. 

Ustawa nie przewiduje jednak proponowanego przez Joe Bidena podniesienia z 18 do 21 lat minimalnego wieku uprawniającego do zakupu broni szturmowej.  

“Ta ustawa nie spełnia wszystkich moich postulatów, zawiera działania ratujące życie, do których od dawna wzywałem” – mówił Joe Biden.

Reformę w kongresie poparli wszyscy Demokraci i część Republikanów, większość tej partii głosowała przeciw. Podpisana przez Joe Bidena ustawa jest pierwszą znaczącą reformą rynku broni w Stanach Zjednoczonych od 28 lat. 

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Joe Biden Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here