Prezydent Joe Biden zakażony koronawirusem

Reklama - Advertisement

Prezydent USA Joe Biden mówi, że czuje się dobrze mimo pozytywnego testu na COVID. Biały Dom podał informację o koronawirusie u amerykańskiego przywódcy – jego administracja codziennie ma aktualizować dane o stanie zdrowia.

W wideo opublikowanym wczoraj w mediach społecznościowych prezydent Biden mówił, że objawy choroby są u niego nieznaczne:

“Witajcie kochani. Pewnie już wiecie, że rano miałem pozytywny wynik testu covidowego. Ale dwukrotnie byłem zaszczepiony, miałem też dwie dawki przypominające i mam tylko łagodne objawy, ale doceniam waszą troskę. Czuje się dobrze, przede mną dużo pracy. Dziękuję za troskę, nie traćcie wiary, wszystko będzie OK”.

Wśród objawów choroby Joe Bidena Biały Dom wymieniał zmęczenie, katar i suchy kaszel. Amerykański prezydent przebywa na izolacji, ale nadal pracuje. Negatywny wynik testu miały między innymi jego żona Jill Biden i wiceprezydent Kamala Harris.

W piątek podano, że objawy są łagodniejsze, a Prezydentowi podawany jest lek Paxlovid. 

Zdjęcie: Biały Dom

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Joe Biden Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here