W New Jersey najwyższe temperatury w historii tego stanu

Very High Scorching Temperature Shown On A Big Thermostat
Reklama - Advertisement

Fala upałów w Stanach Zjednoczonych. Ponad 35 st. Celsjusza zanotowano na obszarze zamieszkanym przez dziesiątki milionów Amerykanów. W wielu miejscach władze ogłosiły stan alarmowy.

Rekordowe upały występują przede wszystkim na północnym-wschodzie Stanów Zjednoczonych. W Filadelfii zanotowano w niedzielę (24 lipca) 37 stopni, a w Bostonie 38 stopni Celsjusza. W New Jersey termometry pokazały 39 stopni, co jest najwyższą temperaturą w historii tego stanu. Według Krajowego Centrum Meteorologicznego w niedzielę 85 mln Amerykanów znajdowało się na obszarach, gdzie z powodu upałów ogłoszono stan zagrożenia. W wielu miejscach odwołano zajęcia dla dzieci na świeżym powietrzu i otwarto klimatyzowane pomieszczenia dla mieszkańców. 

Na wschodzie USA spodziewane są intensywne burze. Fala upałów powinna więc w najbliższych dniach ustąpić. Wysokie temperatury prognozowane są natomiast na zachodzie kraju: w Arizonie, Nowym Meksyku, Nevadzie i Kalifornii. Upały i susze powodują tam liczne pożary, najgroźniejszy w Californii, w rejonie parku narodowego Yosemite. Ogień strawił tam obszar o powierzchni 5.5 hektarów. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here