Prezydent Ukrainy odznaczony Orderem Orła Białego

Reklama - Advertisement

Prezydent Andrzej Duda odznaczył prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Orderem Orła Białego.

Ukraiński przywódca od środy rana jest w Polsce. Swoją oficjalną wizytę rozpoczął od spotkania z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim. Podczas rozmów dwustronnych polski prezydent wręczył mu najwyższe polskie odznaczenie państwowe.

Wołodymyr Zelenski otrzymał Order Orła Białego za zasługi w pogłębianiu stosunki pomiędzy Polską, a Ukrainą, działalność na rzecz bezpieczeństwa i niezłomność w obronie praw człowieka.

Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że Order Orła Białego wręczany jest wyjątkowym osobom: “Jesteś Wolodymirze człowiekiem absolutnie wyjątkowym, obserwując Twoją służbę dla ojczyzny, trudno ukryć łzy wzruszenia”.

Podczas uroczystości Prezydent Ukrainy podziękował za wsparcie, jakie jego kraj otrzymał od Polski: “Pragnę podziękować wszystkim, panu prezydentowi, polskiemu rządowi, parlamentowi, wszystkim Polakom za tę drogę, którą przeszliśmy razem. Jest to dla nas wielkie wyzwanie i wasze wsparcie bardzo cenimy” – mówił Zełenski.

Order Orła Białego jest najstarszym i najważniejszym polskim odznaczeniem państwowym. Wręczany jest za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla Rzeczypospolitej.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here