Wierni wypełnili ulice Greenpointu podczas Drogi Krzyżowej

Reklama - Advertisement

W piątek, 31 marca ulicami dzielnicy Greenpoint w Nowym Jorku przeszła Droga Krzyżowa z kościoła Św. Cyryla i Metodego do Kościoła Św. Stanisława Kostki.

Ks. Grzegorz Markulak, proboszcz Parafii św. Stanisława Kostki, oszacował, że w Drodze Krzyżowej udział wzięło około tysiąca osób. Tuż przed 7.30 pm, czyli przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej, widać było, iż prawie wszyscy idą w jednym kierunku, czyli w kierunku Kościoła Cyryla i Metodego, w którym trwała msza św.

Po mszy świętej trzech mężczyzn zabrało duży krzyż na swoje ramiona i niosło go przez całą Drogę Krzyżową. Stacje Drogi Krzyżowej były czytane naprzemiennie po polsku i po angielsku, a pomiędzy stacjami, przebywanej drodze towarzyszyła oprawa muzyczna z pięknymi, wielkopostnymi pieśniami. Za przygotowanie stacji odpowiedzialni byli parafianie z kościoła św. Cyryla i Metodego. 

Po około dwóch godzinach, uczestnicy Drogi Krzyżowej dotarli do kościoła Św. Stanisława Kostki. Za rok, w kolejnej drodze krzyżowej, wierni wyruszą właśnie spod tego kościoła, w kierunku parafii św. Cyryla i Metodego.

W drodze krzyżowej udział wzięli zarówno seniorzy, całe rodziny z dziećmi jak i osoby samotne. Dla każdego było to wyjątkowe przeżycie duchowe.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here