Reklama - Advertisement

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wykluczył na razie przekazanie Ukrainie myśliwców F-16. Zaznaczył jednocześnie, że trudno w tej chwili określić jakiego rodzaju broni będzie potrzebowała Ukraina w przyszłości.

W wywiadzie dla stacji ABC News amerykański przywódca wskazał, że obecnie prezydent Wołodymyr Zełenski otrzymuje wszelkie potrzebne mu wsparcie.

“Potrzebuje czołgów, potrzebuje artylerii, potrzebuje broni przeciwlotniczej. Potrzebuje tego teraz i to mu wysyłamy, aby mógł uczynić postępy wiosną i latem” – powiedział Joe Biden.

Prezydent Joe Biden stanowczo powtórzył deklarację, że Stany Zjednoczone będą wspierały Ukrainę „jak długo będzie trzeba” w walce z Rosją. Przypomniał również, że wartość przekazanej do tej pory pomocy militarnej liczona jest w miliardach dolarów.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Joe Biden/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here