Reklama - Advertisement

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego było bardzo dobre i konstruktywne. Podczas konferencji prasowej podziękował ministrom obrony i spraw wewnętrznych za przedstawienie sytuacji stronie parlamentarnej, w szczególności politykom opozycji.

Głównymi tematami spotkania RBN były wojna na Ukrainie oraz wnioski z wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena i spotkania Bukareszteńskiej Dziewiątki. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że spotkanie objęte było klauzulą tajności.

Prezydent Prezydent Andrzej Duda powiedział, że rozmawiał z przywódcą Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem o rozpoczęciu wspólnej produkcji militarnej, na przykład amunicji. Andrzej Duda powiedział, że Polska stara się mobilizować inne kraje do możliwie największego wspierania Ukrainy.

Andrzej Duda podziękował również przedstawicielom rządu i ugrupowań politycznych za poważne i jednolite podejście do rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Prezydent zaznaczył, że jest to bardzo pożyteczne w jego kontaktach z zagranicznymi przywódcami.

Prezydent podkreślił, że nasz kraj jest trzecim państwem – po USA i Wielkiej Brytanii – jeśli chodzi o dostarczanie pomocy militarnej Ukrainie.

W dniu pierwszej rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę podczas wizyty w Kijowie premier Mateusz Morawiecki poinformował o przekazaniu Ukrainie pierwszych polskich czołgów Leopard, w ramach międzynarodowej koalicji zainicjowanej przez Polskę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dziękował za wsparcie, którego Polska udziela Ukrainie.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here