Prosto z Nowego Jorku: powstaje musical o Ignacym Janie Paderewskim!

Reklama - Advertisement

W studio Radio RAMPA gościmy dyrektora naczelnego Teatru Muzycznego w Poznaniu, Przemysława Kieliszewskiego, a także zastępcę dyrektora teatru Andrzeja Hamerskiego. Nasi goście opowiadają o tym jak powstaje pierwszy musical poświęcony życiu Ignacego Jana Paderewskiego – wielkiego Polaka, męża stanu, ale też ukochanego przez fanów nowojorczyka.

Goście Radio RAMPA opowiadają o akcji PADDYMANIA – pod nazwą tą kryje się fenomen “szału” jaki wbudzał Paderewski w Nowym Jorku. To w Wielkim Jabłku był nie tylko najlepiej sprzedającym się artystą w Carnegie Hall, ale również, jednym z najbogatszych artystów tamtych czasów. Dzisiaj polscy twórcy chcą, aby ta “mania na Paderewskiego” udzieliła się polskiemu odbiorcy.

Muzykę do musicalu tworzy w Nowym Jorku Matthew Hardy. W celach promocyjnych, został już w Polsce nakręcony teledysk “Paddymania,” w którym główną rolę odgrywa gwiazda brytyjskiego musicalu Sifiso Mazibuko, odtwórca roli w kultowym Hamiltonie.

Premiera musicalu w Polsce będzie miała miejsce na jesień 2020 roku. To w ramach castingu wyłoniony zostanie aktor, który wcieli się w rolę Paderewskiego. Posłuchajcie co jeszcze wiemy o tym projekcie:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here