PSD im. Św. Faustyny w Ozone Park (Audio)

Reklama - Advertisement

Kolejną szkołą na trasie radiowej RadioNocki w Radio RAMPA była Polska Szkoła Dokształcająca im. Św. Faustyny w Ozone Park.

Dyrektorem szkoły jest Pani Renata Ochocka.

Adres szkoły, to:

Divine Mercy Academy, 101-60 92 Street, Ozone Park, NY 11416. E-mail: [email protected]. Tel: 917.602.2807

Strona internetowa: http://www.swfaustynany.com

Ponieważ patronem szkoły jest św. Faustyna, tematem przewodnim była dyskusja związana właśnie z patronką szkoły. Ponadto, ze względu na fakt, że w szkole dużo czasu poświęcono w ostatnim czasie na pogłębienie wiedzy o Powstaniu Warszawskim, którego 70-tą rocznicę obchodzimy w tym roku, pytaliśmy uczniów o historię, znaczenie i przebieg powstania.

W audycje zaangażowani byli jak zawsze uczniowie, rodzice i nauczyciele szkoły.

W codziennej audycji wysłuchać można legendy lub opowieści, czytanej na role, i wzbogaconej o efekty dźwiękowe.

Uczniów zapytaliśmy o to czego dokonała ich patronka, co to znaczy stanąć w obronie swojej wiary i ojczyzny? Jak wspominać możemy dzisiaj dokonania powstańców warszawskich i ich poświęcenie?

Ponadto, w sekcji “Słownik Polski,” uczniowie tłumaczą nie proste często znaczenie słów takich jak objawienie, życie konsekrowane, ofensywa, ruch oporu, propaganda, niepodległość.

Rodzice dzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi nauki języka polskiego w domu, oraz przygotowaniem dzieci do brania udziału w zajęciach w polskiej szkole.

Nauczyciele, mówią o tym jak skutecznie uczyć i o czym pamiętać muszą rodzice.

W dzień naszej wizyty w szkole, miejsce miało również uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Relację zdjęciową prezentujemy poniżej.

Zapraszamy do słuchania!

[vimuse id=”4″]

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here