Advertisement - Reklama

Iga Świątek po osiągnięciu finału w turnieju w Dubaju jest wciąż liderką rankingu tenisistek WTA. Polka prowadzi w klasyfikacji od 48. tygodni. Świątek (10585 pkt) wyprzedza Białorusinkę Arynę Sabalenkę (6100 pkt) i Amerykankę Jessicę Pegulę (5495 pkt).

Polka podkreśla, że takie spotkania jak to finałowe w Dubaju pozwala jej zyskiwać cenne doświadczenie: “Pojawiłam się w Dubaju późno, nie miałam czasu na dostosowanie się do warunków, ale mimo tego grałam naprawdę bardzo dobrze. I mimo, że nie poszło po mojej myśli nie chcę o tym zapominać i na pewno skorzystam z tego doświadczenia, które tutaj zyskałam”.

Drugą Polką w pierwszej setce rankingu jest Magda Linette (1770 pkt), która zajmuje 21. miejsce. Z pozostałych reprezentantek Polski Magdalena Fręch jest 104., Maja Chwalińska 229., Katarzyna Kawa 233., a Weronika Falkowska 252.

Z kolei mimo triumfu w niedzielnym finale turnieju ATP w Marsylii Hubert Hurkacz pozostał na 11. miejscu w światowym rankingu tenisistów. Polak zauważa, że sukces w Marsylii jest dla niego wspaniałym osiągnięciem: “Nie jest łatwe wygrywanie turniejów na poziomie ATP, gdzie każdy zawodnik gra na wysokim poziomie i każdy mecz można zarówno wygrać, jak i przegrać, dlatego cieszę się niesamowicie z tego tytułu i dziękuję wszystkim za wsparcie”.

W rankingu tenisistów ATP liderem jest Novak Djokovic. Dla Serba to 378. tydzień prowadzenia w rankingu. Jest to najlepsze osiągnięcie wśród mężczyzn jak i kobiet.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcia: Iga Światek/Twitter i Hubert Hurkacz/Twitter

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here