Advertisement - Reklama

Zdrowie psychiczne młodych ludzi to ważny temat, na który edukować musimy się na bieżąco. W Polsce podjęta została ta tematyka podczas konferencji “Zauważ, usłysz, działaj – jak wspierać uczniów w kryzysie emocjonalnym?”.

W ubiegłym roku na Mazowszu odnotowano aż 127 prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży, w tym 32 skutecznie – poinformowała Aurelia Michałowska, mazowiecka kurator oświaty, podczas tej konferencji. W samym styczniu tego roku takich prób było już 16 prób, a skutecznych 6, dlatego specjaliści rozmawiali dziś o tym, w jaki sposób im zapobiegać.

Jak mówiła psycholog doktor Agnieszka Justyna Zaremba, dyrektor poradni specjalistycznej Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP w Warszawie, charakter problemów, z którymi obecnie borykają się dzieci i młodzież, zmienił się w czasie pandemii, także z powodu wojny.

Celem konferencji było to, by wszyscy zainteresowani – nauczyciele, psychologowie i rodzice – mogli dowiedzieć się, jak wspierać uczniów z problemami psychicznymi.

Relacja z konferencji “Zauważ, usłysz, działaj – jak wspierać uczniów w kryzysie emocjonalnym?” w poniżej załączonym linku na YouTube.

Zdjęcie: PSP w Wysokim Kole/Facebook

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here