Reklama - Advertisement

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen złożyła niezapodziewaną wizytę w Kijowie.
Podczas spotkań z przedstawicielami ukraińskich władz Yellen zapewniła o dalszym amerykańskim wsparciu ekonomicznym dla Ukrainy.

Janet Yellen spotkała się w Kijowie z prezydentem Wołodymyrem Zelenskim i premierem Denysem Szmyhalem. Ameryka będzie wspierać Ukrainę tak długo, jak to konieczne – zapewniła sekretarz skarbu USA. Yellen poinformowała o przekazaniu 1,250,000 USD z najnowszej transzy amerykańskiej pomocy gospodarczej dla Ukrainy o wartości prawie 10 miliardów dolarów, którą w styczniu uchwalił Kongres.

Rozmowy dotyczyły także amerykańskich sankcji wobec Rosji oraz konfiskaty zamrożonych, rosyjskich aktywów i przeznaczenie ich na odbudowę Ukrainy.

Podczas wizyty w Kijowie Yellen złożyła także kwiaty pod tablicą poległych przy Katedrze Św. Michała.

Sekretarz skarbu USA zatrzymała się w Kijowie w drodze powrotnej do Waszyngtonu ze spotkania ministrów finansów grupy G-20 w Indiach, gdzie apelowała o zwiększenie pomocy dla Ukrainy.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Janet Yellen/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here