Tik-Tok zakazany w USA? Chiny bronią aplikacji

Reklama - Advertisement

Chiny bronią jednej z najpopularniejszych aplikacji na świecie, której właścicielem jest jeden z chińskich koncernów. Chodzi o aplikację „Tik-Tok”, wobec której wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa korzystania z niej zgłaszają m.in. USA czy Komisja Europejska.

Amerykańskie agendy rządowe mają 30 dni na wykasowanie aplikacji Tik-Tok ze wszystkich smartfonów wykorzystywanych do celów służbowych. W Kongresie znalazł się też projekt ustawy całkowicie zakazującej korzystania z Tik-Toka na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Chińskie władze krytykują te posunięcia. Rzeczniczka chińskiego MSZ Mao Ning na konferencji prasowej w Pekinie stwierdziła, że zdaniem Chin USA nadużywają koncepcji bezpieczeństwa narodowego.

Amerykańskie władze uznają, że aplikacja stanowi zagrożenie dla prywatności danych osobowych, między innymi gromadząc informacje o lokalizacji korzystającej z niej osoby.

Do 15 marca czas na odinstalowanie Tik-Toka – także z prywatnych urządzeń – mają wszyscy pracownicy Komisji Europejskiej. Osoby, które tego nie uczynią będą miały zablokowany dostęp do poczty służbowej.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here