Raport NYPD za rok 2020: o 97% wzrosła liczba strzelanin, o 45% morderstw.

Reklama - Advertisement

Policja nowojorska opublikowała raport dotyczący przestępczości w mieście Nowy Jork w roku 2020. Jak pokazują statystyki, był to najgorszy pod względem popełnionych przestępstw rok od 14 lat.

O 97% wzrosła liczba strzelanin, a o 45% liczba morderstw popełnionych w 2020 roku, względem roku 2019. Zaraportowano 1531 strzelanin, a w mieście zamordowano 462 osoby. W 2020 roku, w wyniku ran postrzałowych w mieście Nowy Jork rannych zostało tyle osób ile łącznie w latach 2019 i 2018. 

Komisarz policji Dermont Shea powiedział, że przyczyną tej sytuacji jest “no cash bail reform,” która weszła w życie na początku roku 2020. Zgodnie z tą reformą, osoby, które popełniły niegroźne przestępstwa, nie będą umieszczane w areszcie i bez konieczności wpłacania kaucji, na wolności wyczekiwać będą swojej rozprawy. Grupy, które były zwolennikami tej reformy, twierdzą, że statystyki pokazują, że reforma nie mogła mieć tak dużego wpływu na wzrost przestępczości. 

Większość wyżej wymienionych przestępstw sprowadza się do działalności gangów. Pracownicy administracji burmistrza miasta Billa de Blasio argumentują, że wzrost w liczbie strzelanin zauważono w większości dużych miast USA i że to pandemia sprzyja wzrostowi przestępczości. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here