Recital Fortepianowy w wykonaniu Roberta Bronchard

Reklama - Advertisement

W sobotę 12 marca w Centrum Polsko – Słowiańskim na Greenpoincie odbędzie się wiosenny recital fortepianowy w wykonaniu młodego polonijnego artysty. Na scenie przed publicznością zaprezentuje się Robert Bronchard.

Robert Bronchard urodził się w 1994 roku w Nowym Jorku. Jego zainteresowanie muzyczne od wieku siedmiu lat zaczęło się rozwijać, kiedy postanowił pójść w ślady swojej starszej siostry. Rodzice zapisali go również na lekcje gry na fortepianie w KOBO Music Studio.

Po kilku latach latach nauki w tej szkole został przygotowany i zdał egzamin do sobotniej szkoły muzycznej Mannes College The New School for Music Prep. Division. Tam został przyjęty do prestiżowego Honors Program, stworzonego dla najbardziej utalentowanych młodych muzyków. Po ukończeniu szkoły średniej postanowił rozwijać i pogłębiać swoje zainteresowanie muzyką. Obecnie jest na trzecim roku studiów w Hunter College, gdzie dalej studiuje muzykę i grę na fortepianie z Quynh Nguyen, DMA. W ostatnim czasie miał okazję wziąć udział w wykładzie Eduardus’a Halim, ostatniego ucznia legendarnego Vladimira Horovitza oraz zagrać specjalnie dla niego. Robert grywał w różnych salach koncertowych Nowego Jorku, m.in. Steinway Hall , Konsulat Generalny RP, Fundacja Kościuszkowska. Jako laureat konkursu organizowanego przez The Associated Music Teachers League (AMTL), cztery razy grał w Weill Hall w Carnegie Hall.

W przyszłości Robert chciałby ukończyć studia magisterskie oraz doktoranckie z muzyki. Marzy o udziale w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie. Koncert odbędzie się o godzinie 6:30 pm przy Kent Street Brooklyn.

Wstęp wolny.

Zapraszamy.

 

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here