Ridgewood – jednym z najmodniejszych miejsc na świecie

Advertisement

Dzielnica Ridgewood została uznana za jedną z najmodniejszych do życia na świecie. Żadne inne dzielnice Nowego Jorku nie znalazły się na liście.

Według corocznej ankiety Time Out Index, ta dzielnica Queens jest czwartą najfajniejszą dzielnicą na świecie w 2022 roku.

Badanie zwracało uwagę na zdolność dzielnicy do tworzenia nowych, modnych barów i restauracji oraz miejsc do atrakcyjnego spędzania czasu, zachowując jednocześnie swoją historię i lokalną atmosferę. 

Ridgewood było jedyną dzielnicą w USA, która znalazła się w pierwszej piątce. Warto podkreślić, że aktualnie dzielnicę Ridgewood zamieszkuje bardzo wielu Polaków.

Na szczycie listy znalazla się Colonia Americana w Guadalajarze w Meksyku. Drugie miejsce przypadło Cais do Sodre w Lizbonie, a trzecie Wat Bo Village w Kambodży. Tuż po Ridgewood, był Mile End w Montrealu w Kanadzie.

Innym amerykańskim miastem, które znalazło się w pierwszej dziesiątce, był Barrio Logan z San Diego, który zajął szóste miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze: Shimokitazawa z Tokio; dzielnica Cliftonville w Margate w Wielkiej Brytanii; Barrio Yungay w Santiago, Chile; oraz Cours Julien w Marsylii we Francji.

Zdjecie: Ridgewood/Google Map

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here