Robert Cornegy, kandydat na stanowisko Prezydenta dzielnicy Brooklyn

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest Robert Cornegy, obecnie radny miasta NYC, reprezentujący dystrykt 36., który ubiega się o stanowisko prezydenta dzielnicy Brooklyn. Robert Cornegy jest kandydatem Partii Demokratycznej, o poglądach umiarkowanych.

Nie popiera cięć kadrowych w NYPD, chce przywrócić tzw. “anti-crime unit,” wierzy w reformę policji. Jako prezydent dzielnicy Brooklyn, Robert Cornegy chce sprawić aby dzielnica była dostępna finansowo dla osób, które w niej pracują. Ma plan dla deweloperów, małych biznesów – aby pomóc podźwignąć się im z kryzysu wywołanego pandemią, rodziców wychowujących dzieci – o planach tych, mówi w wywiadzie z Moniką Adamski.

Robert Cornegy w wyborach na burmistrza miasta Nowy Jork, popiera Erica Adamsa. 

Kandydat zapowiada również, że w ramach budżetu jakim będzie mógł dysponować (100 milionów dolarów), zadba o sprawy “polskie” – język polski w urzędach miastowych, “Little Poland” na Greenpoincie, festiwal kultury polskiej – to deklaracje, których udzielił w trakcie konferencji prasowej z polonijnymi mediami w ramach akcji #PolishAmericanVote.

Zobaczcie wywiad.

Radio RAMPA wystosowało zaproszenie do udzielenia wywiadu wszystkim głównym kandydatom na stanowisko burmistrza miasta Nowy Jork i tym, którzy ubiegają się o stanowisko radnego w dystrykcie 33. Po akcaptacji zaproszenia i przeprowadzeniu wywiadu, będzie on dostępny do odsłuchania i obejrzenia na stronie Radio RAMPA. 

Przypominamy! #POLISHAMERICANVOTE

Sprawdź www.PolishAmericanVote.org
 

PAMIĘTAJ – Prawybory odbędą się 22 czerwca. Właściwe wybory 2 listopada. Więcej informacji Home | NYC Board of Elections (vote.nyc)


Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here