April Somboun, kandydatka na radną NYC w dystrykcie 33. w Radio RAMPA

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest April Somboun, kandydatka na radną dystryktu 33. w nowojorskiej radzie miasta. April Somboun narodziła się w tajlandzkim obozie dla uchodźców. Jej mama przybyła do USA z Lao. April skończyła studia magisterskie na Columbia University, stając się pierwszą osobą w rodzinie, która zdobyła oba tytuły akademickie: Bachelor i Master. Jako jedyna z kobiet kandydujących na stanowisko radnej w dystrykcie 33, April jest mamą dwójki dzieci.

W rozmowie z Radio RAMPA April mówi o tym jak jako emigrantka, utożsamia się z m.in. nowojorską Polonią. April jest za tym aby zreformować NYPD, ale chce aby na ulicach znalazło się więcej oficerów policji – to jedyna, według niej, droga do przywrócenia bezpieczeństwa w NYC. April jest również zwolenniczką “gifted and talented program” w nowojorskich szkołach. W swoim programie wyborczym umieściła też plan na pomoc pracującym rodzicom, którzy połączyć muszą obowiązki zawodowe z rodzinnymi. 

Posłuchajcie. 

Radio RAMPA wystosowało zaproszenie do udzielenia wywiadu głównym kandydatom na stanowisko burmistrza miasta Nowy Jork i tym, którzy ubiegają się o stanowisko radnego w dystrykcie 33. Po akcaptacji zaproszenia i przeprowadzeniu wywiadu, będzie on dostępny do odsłuchania i obejrzenia na stronie Radio RAMPA. 

Przypominamy! #POLISHAMERICANVOTE Sprawdź www.PolishAmericanVote.org

PAMIĘTAJ – Prawybory odbędą się 22 czerwca. Właściwe wybory 2 listopada. Więcej informacji Home | NYC Board of Elections (vote.nyc)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here