Rosja ostrzega swoich obywateli przed wojną nuklearną

Advertisement

Rosyjska telewizja rządowa, ostrzega swoich widzów przed możliwością ataku nuklearnego, podaje Newsweek. Prezenter Vest 24 przygotował poradnik dla obywateli Rosji, w wypadku wojny nuklearnej Rosji z USA. Materiał instruuje jak Rosjanie powinni wyposażyć swoje bunkry.

Telewizja radzi, aby Rosjanie wyposażyli się w zapasy wody, mleka w proszku, ryżu i cukru. Te ostatnie mogą przechowywane być przez nawet osiem lat. Materiał ukazuje jak przygotowywać można posiłki w kuchni jednego z bunkrów. Ponadto, prezenter ukazuje tabele, która wyjaśnia jak dużo wody pitnej powinni przygotować obywatele Rosji i jak zmieniać może się potrzeba magazynowania wody w zależności od temperatury jaka panować będzie w bunkrze. Dodatkowo, program rekomenduje aby Rosjanie w gotowości mieli maski gazowe.

Materiał wyemitowany został dzień po tym jak prezydent Donald Trump zagroził atakiem na Syrię, na co prezydent Władomir Putin odpowiedział, że Rosja zestrzeli wszelkie pociski wymierzone w kierunku Syrii przez stronę amerykańską. putin

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here