Rosja ostrzega swoich obywateli przed wojną nuklearną

Rosja ostrzega swoich obywateli przed wojną nuklearną

Rosyjska telewizja rządowa, ostrzega swoich widzów przed możliwością ataku nuklearnego, podaje Newsweek. Prezenter Vest 24 przygotował poradnik dla obywateli Rosji, w wypadku wojny nuklearnej Rosji z USA. Materiał instruuje jak Rosjanie powinni wyposażyć swoje bunkry.

Telewizja radzi, aby Rosjanie wyposażyli się w zapasy wody, mleka w proszku, ryżu i cukru. Te ostatnie mogą przechowywane być przez nawet osiem lat. Materiał ukazuje jak przygotowywać można posiłki w kuchni jednego z bunkrów. Ponadto, prezenter ukazuje tabele, która wyjaśnia jak dużo wody pitnej powinni przygotować obywatele Rosji i jak zmieniać może się potrzeba magazynowania wody w zależności od temperatury jaka panować będzie w bunkrze. Dodatkowo, program rekomenduje aby Rosjanie w gotowości mieli maski gazowe.

Materiał wyemitowany został dzień po tym jak prezydent Donald Trump zagroził atakiem na Syrię, na co prezydent Władomir Putin odpowiedział, że Rosja zestrzeli wszelkie pociski wymierzone w kierunku Syrii przez stronę amerykańską. putin

 

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts