W szwajcarskim Davos rozpoczyna się 53. Światowe Forum Ekonomiczne. Pod hasłem “Współpraca w podzielonym świecie” przedstawiciele elit politycznych i biznesowych z całego świata będą dyskutować o uniknięciu światowej recesji i wyzwaniach geopolitycznych, takich jak rosyjska napaść na Ukrainę.

Polskiej delegacji będzie przewodniczył prezydent Andrzej Duda:

Pod nieobecność przedstawicieli Rosji i z udziałem kluczowych zachodnich polityków temat wojny na Ukrainie zdominuje szereg paneli dyskusyjnych w Davos. W dwóch z nich poświęconych odpowiedzi Zachodu na rosyjską agresję weźmie udział prezydent Andrzej Duda: “Stawka tej wojny jest ogromna dla nas wszystkich, ponieważ obecnie niemal cały świat musi zmagać się z konsekwencjami kryzysów energetycznego i żywnościowego wywołanych przez Moskwę” – mówił kilka dni temu polski prezydent.

Do aktualnej, skomplikowanej sytuacji na świecie nawiązywał również założyciel Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab: “Te kryzysy gospodarcze, środowiskowe, społeczne i geopolityczne nakładają się na siebie i są ze sobą sprzeczne tworząc niezwykle zróżnicowaną i niepewną przyszłość. 

W sumie w Davos pojawi się ponad 50. szefów państw lub rządów, a także przeszło półtora tysiąca liderów świata biznesu. 

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: World Economic Forum/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here