Skąd Amerykanie wiedzą, co wiedzą…

Skąd Amerykanie wiedzą, co wiedzą…
Z najnowszych badań firmy Pew Research wynika, że zwiększa się liczba użytkowników internetu w USA, których podstawowym źródłem informacji są serwisy społecznościowe. Aż 26 proc. ankietowanych stwierdza, że czerpie informacje z dwóch lub więcej platform “social media”.
 
Potrzeba czerpania wiadomości z platform społecznościowych, takich jak Facebook, powiększa się w kolejnych latach – poprzednio odsetek ankietowanych (szukających informacji) wynosił 18 proc. w ubiegłym roku oraz 15 proc. w 2013 r.
 
Ciekawe, że najwierniejszymi swojemu serwisowi okazują się osoby korzystające z Facebooka – “połowa z nich przyznaje, że ogranicza się w poszukiwaniu newsów tylko do tego serwisu. 30 proc. osób korzystających z Facebooka czyta informacje także na drugiej platformie, a dla 20 proc. źródłem bieżących informacji jest kilka serwisów społecznościowych” – podaje Pew Research.
 
Ale inaczej wydaje się być z młodszymi… “Największe zróżnicowanie źródeł newsów w segmencie społecznościowym dotyczy użytkowników komunikatora WhatsApp. Aż 73 proc. z nich pozyskuje informacje z kilku różnych platform, a tylko 1 proc. ogranicza swoją aktywność pod tym względem tylko do WhatsApp”.
 
T.

About The Author

Related posts