“Solidarność 1980-2020” na Times Square w NYC

Reklama - Advertisement

Od 6 rano na nowojorskim Times Square, widać znak “Solidarności”. I tak będzie do końca poniedziałku – animacja wyświetlana na budynku NASDAQ jest inicjatywą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej z okazji 40. rocznicy Porozumień Sierpniowych, 31 sierpnia. 31 sierpnia 1980 roku w sali BHP w Stoczni Gdańskiej podpisano historyczne porozumienia. Zakończyły one dwumiesięczną falę strajków w całej Polsce i doprowadziły do powstania Niezależnego Związku Zawodowego “Solidarność”. Związek, jako 10-milionowy ruch społeczny przyczynił się do upadku komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej.

“Początek ruchu “Solidarność” w Polsce oznaczał początek upadeku komunizmu na całym świecie” głosi w języku angielskim treść animacji.

To kolejna inicjatywa Naszej Unii, która już wcześniej przy okazji ważnych dla Polski rocznic czy ważnych dla Polonii wydarzeń, sponsorowała tego typu animacje na budynku NASDAQ. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here