Parada Pułaskiego 2020 nie odbędzie się przez koronawirusa

Reklama - Advertisement

Jak poinformował Prezes Komitetu Głównego Parady Pułaskiego Richard Zawisny, Parada Pułaskiego zaplanowana na 2020 rok nie odbędzie się z powodu obostrzeń wprowadzonych przez władze w związku z pandemią koronawirusa.

Parada przeniesiona zostaje na 3 października 2021, a funkcję Głównego Marszałka tej parady będzie piastować Jadwiga Kopala, która wybrana została na Głównego Marszałka Parady 2020.

Uściślając, Richard Zawisny podał, że nie odbędzie się również uroczyste śniadanie przed Paradą Pułaskiego.

Tradycyjny Bankiet przed Paradą, z tych samych powodów, został już wcześniej przeniesiony na 25 września 2021 roku.

Bankiet Parady Pułaskiego 2020 nie odbędzie się. Decyzja co do Parady wkrótce

Przygotowania do parady trwać będą nieprzerwanie.

Jak podał Richard Zawisny, w tym roku nie zostanie wydrukowana tradycyjna księga pamiątkowa, która rozdawana jest w trakcie bankietu. Co jednak ważne, wszystkie do tej pory złożone wpisy zostaną wydrukowane w wersji przygotowywanej na za rok, a każdy kto chce umieścić jeszcze swój wpis, będzie mógł dokonać tego do września 2021. Jadwiga Kopala przypomina, że w tej właśnie księdze pamiątkowej, można umieszczać wpisy z dedykacjami poświęconymi spotkaniom z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. 

Jak wcześniej powiedziała Jadwiga Kopala, temat parady pozostanie niezmienny – w tym roku miała być ona poświęcona pamięci 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Tak będzie i za rok.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here