NJ: $1000 dla każdego urodzonego dziecka?

Reklama - Advertisement

Pieniądze za urodzenie? Taki plan zaproponował gubernator stanu New Jersey Phil Murphy, aby wspomóc rodziny i zmniejszyć różnice zarobków wśród mieszkańców stanu.

Tzw. “Baby Bond” oznaczałyby, że każde dziecko urodzone w stanie w 2021 roku otrzyma $1000 w formie obligacji – jej wartość rosłaby w miarę jak dziecko staje się starsze.  

Wpłata zasiliłaby konto rodzin, których dochód nie przekracza $131 tysięcy rocznie. Pieniądze dostępne byłyby dla dziecka po ukończeniu 18 roku życia. Jak przewiduje The New York Times, wartość obligacji wyniesie wówczas ok. $1250. Zgodnie z planem gubernatora, pieniądze mogłyby być wykorzystane tylko na konkretne cele jak na przykład edukacja czy zaliczka na dom.

Inicjatywa miałaby kosztować stan $80 milionów rocznie. Plan czeka na akceptację ustawodawców. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here