Advertisement - Reklama

Prezydent Joe Biden spotkał się w Bialym Domu z kanclerzem Olafem Scholzem. Przed rozmowami w Gabinecie Owalnym przywódcy USA i Niemiec zadeklarowali dalsze wsparcie dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji.

Witając Olafa Scholza w Białym Domu Joe Biden dziękował Niemcom za wsparcie militarne i moralne dla Ukrainy.

“Dokonaliście historycznej zmiany w swoim kraju, zwiększyliście wydatki obronne i dokonaliście dywersyfikacji źródeł energii, co nie było dla was łatwe, było bardzo trudne” – mówił amerykański prezydent. Biden przypomniał wspólne decyzje o przekazaniu Ukrainie artylerii, czołgów, pojazdów opancerzonych, systemów obrony powietrznej i amunicji.

Olaf Scholz mówił z kolei, że rosyjska inwazja na Ukrainę stanowi bardzo niebezpieczne zagrożenie dla pokoju w Europie. Kanclerz Niemiec podkreślał konieczność bliskiego współdziałania z USA i dalszego wsparcia militarnego Ukrainy.

“Jest bardzo ważne, abyśmy dali sygnał, że będziemy to robić tak długo, jak będzie to konieczne, że jesteśmy gotowi pozostać z Ukraińcami tak długo, jak będzie to konieczne” – mówił Scholz i pochwalił przywództwo Bidena w koalicji wspierającej Ukrainę.

/IAR/RadioRAMPA/
Zdjęcie: Olaf Scholz/Twitter
Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here