Spotkanie Joe Bidena z premier Włoch Giorgią Meloni

Reklama - Advertisement

Prezydent Joe Biden spotkał się w Białym Domu z premier Giorgią Meloni. Przywódcy Stanów Zjednoczonych i Włoch wyrazili poparcie dla Ukrainy wobec rosyjskiej inwazji. Podkreślali też bliskie związki kulturowe i gospodarcze pomiędzy oboma krajami.

Witając Giorgię Meloni w gabinecie owalnym prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział, że partnerstwo transatlantyckie jest kamieniem węgielnym wspólnego bezpieczeństwa, a  wojska włoskie odgrywają kluczową rolę w Europie i na morzu Śródziemnym.

“Wraz ze Stanami Zjednoczonymi stoicie również mocno po stronie Ukrainy, gratuluję bardzo silnego wsparcia i obrony przed rosyjskimi okrucieństwami” – powiedział Joe Biden.

Premier Włoch podkreśliła, że wsparcie dla Ukrainy oznacza obronę prawa międzynarodowego.

“Wbrew temu, co twierdzą niektórzy ukraiński opór oddala wojnę światową, a nie ją przybliża. Ci, którzy wierzą w pokój powinni być pierwszymi zwolennikami sprawy ukraińskiej” – powiedziała Giorgia Meloni.

Zarówno Biden, jak i Melona podkreślali rosnącą wymianę handlową pomiędzy oboma krajami, która przekroczyła już 100 miliardów dolarów. Prezydent USA wskazał na włoskie korzenie członków swojej rodziny i przypomniał, że w rejonie Pensylwanii, z którego pochodzi mieszkało wielu amerykanów włoskiego pochodzenia.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Giorgia Meloni/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here