Spotkanie opłatkowe PSFCU w Nowym Jorku 2018

Spotkanie opłatkowe PSFCU w Nowym Jorku 2018

Reklama:

4 grudnia 2018 roku, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa zorganizowała doroczne spotkanie opłatkowe w Nowym Jorku, w restauracji Giando on the Water, z zapierającym dech w piersiach widokiem na Manhattan. Spotkanie opłatkowe PSFCU to coroczna okazja do tego aby podziękować organizacjom współpracującym z Naszą Unią. 

Spotkanie gwiazdkowe to również okazja do podsumowań, a w mijającym roku nie brakowało wydarzeń i okazji do celebrowania: Nasza Unia uzyskała zysk netto w wysokości 15 milionów dolarów, co stanowi najwyższy zysk PSFCU w jej historii. Już na początku przyszłego roku, Nasza Unia ma osiągnąć wartość 2 miliardów dolarów, a także, w swoich szeregach zrzeszać ma 100 tysięcy członków. Rok 2018 to był również intensywny rok jeżeli chodzi o wydarzenia patriotyczne, związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości – większość z nich, wpierana była przez PSFCU, a największe z nich – jak gala z udziałem amerykańskich polityków w Waszyngtonie, czy biało-czerwona flaga na Times Square, były inicjatywą Naszej Unii. 

Zasługi PSFCU zostały rozpoznane przez władze Polski, w osobie obecnego na spotkaniu Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku, a także władze lokalne, które reprezentował radny miasta Nowy Jork, Robert Holden.  

Spotkanie uświetnili muzycy: tenor Piotr Buszewski przy akompaniamencie Michała Biela, którzy zaprezentowali recital pieśni świątecznych oraz patriotycznych.

Następnie zgromadzeni podzielili się opłatkiem, który pobłogosławił ksiądz Grzegorz Markulak z parafii Świętego Stanisława Kostki na Greenpoincie. 

 

About The Author

Related posts