Spotkanie z por. rez. Karolem Cierpicą – transmisja online

Polskie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje wirtualne spotkanie z por. rez. Karolem Cierpicą – Radio RAMPA transmitować będzie spotkanie na żywo na stronie www.RampaTV.com.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 3 p.m. w czwartek, 11 czerwca. Aby oglądać na żywo, wejdź na stronę:

www.RampaTV.com

Aby wziąć czynny udział w spotkaniu prowadzonym przez ZOOM, należy wcześniej dokonać rejestracji na stronie: https://www.polishyouth.org/rsvp  – osoby, które się zarejestrują, otrzymają dane do czynnego udziału w spotkaniu poprzez ZOOM. Jeżeli chcesz oglądać spotkanie, wówczas wystarczy, że wejdziesz na stronę www.RampaTV.com  – nie obowiązuje żadna rejestracja. 


O spotkaniu:

Czas i lokalizacja

Czwartek, 11 czerwca 2020 o godzinie 3:00PM (czasu nowojorskiego) Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem aplikacji wideokonferencyjnej Zoom. Link zostanie przesłany po rejestracji.

Opis wydarzenia

Kim jest por. rez. Karol Cierpica? Uczestnik misji w Bośni i Hercegowinie oraz w Afganistanie w ramach Polskich Kontyngentów wojskowych w ramach operacji w Bośni IFOR /SFOR. Obecnie por. rez. Karol Cierpica jest także liderem Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji “Sursum Corda” z Krakowa, Prezesem Stowarzyszenia Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda, byłym żołnierzem 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa.  To uczestnik wielu misji wojskowych, odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, któremu życie w Afganistanie uratował amerykański sierżant Michael Ollis. W sierpniu 2013 roku cudem uniknął śmierci podczas ataku talibów na polsko-amerykańską bazę Ghazni w Afganistanie. Terroryści wdarli się do bazy po eksplozji spowodowanej przez napastnika-samobójcę. W trakcie walk rannych zostało 10 Polaków, jeden z nich zmarł po kilku dniach w szpitalu. Zginęło też siedmiu afgańskich żołnierzy i policjantów, którzy odpierali atak. Ucierpieli również cywile – siedem osób zginęło, a ok. 50 trafiło do szpitala. Por. rez. Karol Cierpica oraz sierż. Michael Ollis są bohaterami. Powstrzymali terrorystów-samobójców przed zdetonowaniem ładunków przy schronach, w których ukrywali się ludzie. Dzięki ich szybkiej reakcji, odwadze oraz dzielnej postawie życie wielu ludzi zostało ocalone. sierż. Ollis zapłacił za to najwyższą cenę. W wieku 24 lat uratował w Afganistanie życie por. rez. Karola Cierpicę, osłaniając go własnym ciałem przed zamachowcem. Sierż. Ollis zginął na miejscu.*

*Informacje na podstawie artykułu gazety “Biały Orzeł” 

ŹRÓDŁO: https://www.polishyouth.org/cierpica

Współorganizatorem wydarzenia jest Centrala Polskich Szkół Dokształcających. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań “Weteranów Dwóch Pokoleń z Młodzieżą Szkolną” realizowanego w zakresie programu rozwoju i wzmocnienia Stowarzyszenia SE Sursum Corda – Międzypokoleniowy Inkubator więzi Społecznych, który finansowany jest z środków otrzymanych z NIW – CRSO w ramach Programu Organizacji Obywatelskich na lata 2018- 2030.

 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

About The Author

Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

Related posts