Sprawca strzelaniny spod katedry na Manhattanie miał przy sobie benzynę, noże i Biblię

Reklama - Advertisement

Sprawca strzelaniny spod Katdery St. John the Divine na Manhattanie miał przy sobie więcej materiałów niebezpiecznych, podała nowojorska policja. 

Sprawca otworzył ogień po koncercie świątecznym w niedzielę po południu. Koncert z powodu pandemii, zorganizowany został na zewnątrz katedry. W koncercie udział wzięło około 200 osób – dużo mniej niż zwykle. Kiedy sprawca zaczął strzelać, wielu ludzi wbiegło do katedry, inni upadli na ziemię. Na wezwanie odpowiedzieli detektyw i funkcjonariusz policji przypisani do osłaniania wydarzenia, a także, sierżant policji, który przebywał nieopodal. Świadkowie słyszeli, że policja nakazywała sprawcy aby rzucił broń. Został zabity strzałem w głowę. 

Jak potwierdziła nowojorska policja, na miejscu znaleziono dwa półautomatyczne pistolety, a także torbę, w której była pełna puszka benzyny, noże, lina, kable, rolka taśmy i Biblia. Komisarz policji Dermont Shea powiedział, że świadkowie słyszeli jak sprawca wołał “Zabijcie mnie.” Policja podejrzewa, że sprawca chciał popełnić samobójstwo – chciał zostać zabity przez policję.

W poniedziałek NYPD potwierdziło, że sprawca to 52-letni mężczyzna z dzielnicy Bronx – Luis Vazquez pochodził z Dominikany, był już wcześniej aresztowany przez policję. Na drzwiach jego mieszkania, wywieszone było 10 przykazań. 


 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here