Szef Pentagonu: USA mogą wspierać zarówno Ukrainę jak i Izrael

Reklama - Advertisement

Stany Zjednoczone mogą wspierać wojskowo zarówno Ukrainę, walczącą z rosyjskim najeźdźcą od lutego ubiegłego roku, jak i Izrael, zaatakowany przez Hamas w weekend. Taką deklarację złożył szef Pentagonu Lloyd Austin w Brukseli, na zakończenie pierwszego dnia spotkania ministrów obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego:

“USA pozostają zdolne do rozmieszczenia sił i zasobów, aby poradzić sobie z kryzysami w kilku miejscach jednocześnie. Będziemy więc bardzo mocno wspierać Izrael, jednocześnie wspierając Ukrainę. Absolutnie możemy zrobić jedno i drugie i to zrobimy.
Jesteśmy najsilniejszym narodem na świecie, zrobimy, co konieczne, aby pomóc naszym sojusznikom i partnerom, a także zrobimy, co konieczne, by zachować zdolność do ochrony naszych interesów i obrony naszego kraju”.

Amerykański sekretarz obrony, dopytywany o reakcję Izraela na atak terrorystów z Hamasu, odpowiedział, że Izrael ma obowiązek i prawo się bronić. Przestrzegł też państwa i organizacje przed próbą wykorzystywania agonii Izraela do rozszerzenia konfliktu.
“Mówimy jedno – nawet nie próbujcie” – podkreślił Lloyd Austin.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Lloyd Austin/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here