Antony Blinken z wizytą w Izraelu

Reklama - Advertisement

Amerykański sekretarz stanu Antony Blinken zapewnił izraelskiego premiera Beniamina Netanjahu o wsparciu Waszyngtonu w konflikcie z palestyńską organizacją Hamas.

Antony Blinken stwierdził podczas konferencji prasowej w Izraelu, że Hamas nie reprezentuje uzasadnionych aspiracji Palestyńczyków. Dodał, że Stany Zjednoczone zawsze będą stały w tej wojnie po stronie Izraela.

Wiadomość, którą przywiozłem do Izraela brzmi: “Możecie być wystarczająco silni by sami się obronić, ale tak długo jak Ameryka istnieje, nie będziecie musieli, bo zawsze będziemy po waszej stronie”.

Antony Blinken potwierdził, że w wyniku konfliktu zginęło przynajmniej 25 Amerykanów.
 

Premier Izraela Beniamin Netanjahu porównał postępowanie członków palestyńskiego Hamasu do zbrodni popełnionych przez Państwo Islamskie. Podkreślił, że “tak potwornych czynów” nie widziano od dawna. Dlatego – powiedział premier Netanjahu – powinni być uznani za terrorystów.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Antony Blinken/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here