48. pakiet pomocy wojskowej USA dla Ukrainy

American and Ukrainian flags fly against the blue sky and part of the building. Patriotism.
Reklama - Advertisement

Stany Zjednoczone ogłosiły kolejną transzę pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 200 milionów dolarów. Pakiet obejmuje między innymi pociski do systemów obrony powietrznej i amunicję artyleryjską. Biały Dom wezwał tymczasem Kongres do uchwalenia nowych funduszy na pomoc wojskową dla Ukrainy.

To już 48. pakiet amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji. Pentagon poinformował, że obejmuje on amunicję przeciwlotniczą, pociski artyleryjskie, rakiety do systemów HIMARS, sprzęt do zwalczania dronów, broń przeciwpancerną i 16 milionów nabojów do broni lekkiej.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby powiedział, że najnowszy pakiet jest kolejnym sygnałem nieustającego zaangażowania USA we wspieranie narodu ukraińskiego.

“Oczywiście będziemy nadal dostarczać Ukrainie broń i sprzęt, którego potrzebują, ale absolutnie konieczne jest, aby Kongres dotrzymał swoich zobowiązań wobec narodu ukraińskiego, zapewniając dodatkowe fundusze” – powiedział. John Kirby poinformował, że Biały Dom prowadzi rozmowy z Kongresem w sprawie przyznania dodatkowych środków budżetowych zarówno na pomoc Ukrainie, jak i na wsparcie dla Izraela.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here