Szef Pentagonu z wizytą w Kijowie

Reklama - Advertisement

Szef amerykańskiego Pentagonu przybył z wizytą do Kijowa. Zapewnił tam o wsparciu USA dla walczących z Rosją Ukraińców.

O wizycie w ukraińskiej stolicy Lloyd Austin poinformował we wpisie w jednym z serwisów społecznościowych. Opublikował też zdjęcie z kijowskiego dworca kolejowego. Jak napisał, przyjechał, aby spotkać się z ukraińskimi przywódcami i przekazać bardzo ważną wiadomość, że Stany Zjednoczone będą kontynuować pomoc Ukrainie w jej walce o wolność, w walce przeciwko rosyjskiej agresji. Sekretarz obrony USA podkreślił, że ta pomoc będzie przekazywana obecnie i w przyszłości.

Ukraińcy są w ostatnich tygodniach zaniepokojeni, że opóźnia się dostarczenie amerykańskiej pomocy wojskowej. Jest to związane z przedłużającym się brakiem zgody i dyskusjami na ten temat w amerykańskim Kongresie. W środę odbędzie się kolejne, 17. już spotkanie w formacie Ramstein państw wspierających Ukrainę bronią.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Secretary of Defense Lloyd J. Austin III/Twitter

 
Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here