Zmarła była pierwsza dama USA Rosalynn Carter

Reklama - Advertisement

W Stanach Zjednoczonych zmarła była pierwsza dama Rosalynn Carter, żona 39. prezydenta USA Jimmy’ego Cartera. Dwa dni wcześniej została objęta opieką hospicyjną w swoim domu w stanie Georgia. Miała 96 lat.

Rosalynn Carter zmarła w niedzielne popołudnie w otoczeniu rodziny w swoim domu w miejscowości Plains. W maju tego roku zdiagnozowano u niej demencję, a w piątek otoczono domową opieką hospicyjną.

“Rosalynn była moją równorzędną partnerką we wszystkim co kiedykolwiek osiągnąłem” –  napisał w oświadczeniu były prezydent Jimmy Carter, który w ubiegłym miesiącu obchodził 99. urodziny. On również jest objęty opieka hospicyjną.

Rosalynn Carter była żoną Jimmy’ego Cartera przez 77 lat i służyła jako pierwsza dama podczas jego kadencji w latach 1977-1981. Zarówno jako pierwsza dama, jak i po opuszczeniu Białego Domu, zajmowała się kwestiami zdrowia psychicznego oraz praw człowieka.

“W imieniu wdzięcznego narodu przesyłamy wyrazy miłości prezydentowi Carterowi i całej rodzinie Carterów i niezliczonym ludziom na świecie, których życie jest lepsze, pełniejsze i jaśniejsze dzięki spuściźnie Rosalynn Carter” – napisali w oświadczeniu prezydent Joe Biden i jego żona Jill.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: The Carter Center/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here