Życie, praca i polskość w NYPD

Reklama - Advertisement
Zapraszamy na ekskluzywny materiał w RAMPA TV: NYPD od Kulis –  o oficerach nowojorskiej policji polskiego pochodzenia!
 
Oficer Rafał Ksepka urodził się w Polsce – miał 16 lat kiedy przyjechał do Stanów Zjednoczonych i od ponad 4 lat, służy w NYPD. Oficer Mark Czerniawski ma polskie pochodzenie, a w NYPD służy od ponad 6 lat. Są partnerami od 3 lat, służą w 108. posterunku policji na Queensie.
 
Poznaliście tych oficerów, kiedy opowiadaliśmy o akcji ratunkowej z ich udziałem – 19 października, uratowali 15-letniego chłopca, przed skokiem z mostu nad torami Long Island Rail Road/Amtrack przy Queens Blvd. i Skillman Avenue.
 
W wywiadzie dla RAMPA TV, oficerowie opowiedzieli o tamtej akcji, ale przede wszystkim, o swoim pochodzeniu, związkach z Polakami, o tym dlaczego zdecydowali się na taką ścieżkę zawodową – obaj, są pierwszymi policjantami w swoich rodzinach. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here