Ratująca życie interwencja polskich oficerów w NYPD

Reklama - Advertisement

W czwartek, NYPD opublikowało wideo, ukazujące akcję ratunkową przeprowadzoną przez dwóch policjantów o polskich nazwiskach.

Oficer Czerniawski oraz Oficer Ksepka z posterunku 108 na Queensie, 19 października, uratowali 15-letniego chłopca, który stał na moście nad torami Long Island Rail Road/Amtrack przy Queens Blvd. i Skillman Avenue.

Nastolatek stał po zewnętrznej stronie mającego osiem stóp wysokości ogrodzenia, trzymając się jednego z jego pali. Oficer Czerniawski próbował nawiązać dialog z nastolatkiem, podczas gdy oficer Ksepka wspiął się na ogrodzenie. Oficerom pomogli przechodnie i udało im się “przełożyć” nastolatka przez ogrodzenie, na most. Chłopak został przetransportowany do Elmhurst Hospital. Nikt nie został ranny.

Jak ustaliło Radio RAMPA, oficer Rafał Ksepka urodził się w Polsce – miał 16 lat kiedy przyjechał do Stanów Zjednoczonych i od ponad 4 lat, służy w NYPD. Oficer Mark Czerniawski ma polskie pochodzenie, a w NYPD służy od ponad 6 lat.

Wkrótce na pewno usłyszycie o nich więcej w Radio RAMPA.  

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here